שיווק דיגיטלי לעסקים

מאמרים - אופיר גנון

חומרים עדכניים בנושא של שיווק העסק ברשת

על איזו פלטפורמה לבנות את החנות לעסק

בעלי עסקים שרוצים לבנות אתר חנות יצטרכו בבוא הזמן להחליט החלטה חשובה, על איזה פלטפורמה לבנות את החנות המקוונת עבור העסק - WordPress Wooconnerce  או Shopify

במאמר נשווה בין שתי פלטפורמות הפופולריות בעולם לבניית חנות מקוונת עבור העסק. במאמר נשווה בין הפלטפורמות בפרמטרים הבאים –

 • איזה פלטפורמה היא הכי קלה להתקנה

 • כמה קל ליצור חנות מקצועית

 • מה השוני בהתקנת דומיין ושירותי אימייל.

 • איפה התמיכה הטובה ביותר

 • מהן אופציות הגיבוי

 • האם שניהם מציעים SSL

 • כמה קל להעלות מוצרים ולקבל הזמנות בהיבט של דרופשיפינג.

 • שירותי סליקה באתר

 • אמינות ושיווק.

 • עלויות חודשיות

ניקח את כל השיקולים בחשבון ונסכם מה טוב יותר עבור העסק שלך

 • אז בואו נתחיל – על איזה פלטפורמה הכי קל להתקין את החנות המקוונת שלנו –

Shopify – בכניסה לאתר שלהם תוכלו לקבל 14 יום בחינם עבור התנסות באתר(קישור לשופיפיי), נשים אימייל ונתחיל, ניצור סיסמה ונקרא שם לחנות, אפשר לשנות את השם בהמשך. נמלא כמה שאלות כמו – האם אנחנו כבר מוכרים? כתובת העסק ופרטים וניכנס לחנות. מאוד מהר אפשר להתקין חנות. את החנות אפשר לבנות לבד, רק רצוי מאוד לקחת הדרכה מקצועית כדי להשיג תוצאות מקסימליות. מצוין למי שמתחיל במסחר מקוון.

Woocommerce – קוד פתוח, התהליך להתקנת החנות ארוך יותר אבל נותן יותר גמישות, ואין גם התנסות בחינם. זאת הפלטפורמה הפופולרית ביותר בעולם. התקנת חנות כזאת מחייבת התקנה של WordPress. אני ממליץ לבנות את מהסוג הזה רק עם בונה אתר מקצועי ולא לבנות לבד, שכן הפלטפורמה היא מאוד רחבה ומקצועית ומחייבת עבודה עם בעל מקצוע,  לפני תחילת הבנייה יש לקנות דומיין. אחרי שנתקין את WordPress, נתקין פלגין של Woocommerce ונפעיל. טוב למי שכבר מתקדם במסחר מקוון ומחפש יותר גמישות במערכת.

לסיכום – הפלטפורמה של shopify  הרבה יותר קלה להתקנה בהשוואה ל – Woocommerece

 • כמה קל ליצור חנות מקצועית?

Shopify – בהתקנה יש כבר מסגרת של חנות ללא תוכן ותמונות, יש מגוון רחב של עיצובים גרפיים לבחירה, בלחיצת כפתור לעיצוב החנות המקוונת בצורה יפה ומקצועית. תבניות מאוד יפות המגוון רחב בין 140$ – 180$

Woocommerce – הוספת דפים ומוצרים היא פחות פשוט בהשוואה של – Shopify.גם כאן יש הרבה תבניות עיצוב רובן בתשלום של 50$ – 200$ לתבנית עיצוב בדומה ל – Shopify. יש הרבה תבניות לבחירה, רק דורש יותר עבודה.

לסיכום – שתי פלטפורמות מצוינות ליצירת חנות מקוונת, ב – Shopify  זה יותר פשוט בגלל שהיא מתמקדת ממסחר מקוון ובנייה עצמית, ב – Woocommerce  ידרוש קצת יותר עבודת אימון ליצירה עצמית או עם בונה אתרים מקצועי.

 • מה השוני בהתקנת דומיין ושירותי אימייל?

Shopify – נוכל לקנות דומיין מקצועי דרך המערכת כ –1.5$ לחודש, יש אפשרות גם לקנות דומיין דרך חברה חיצונית ולחבר אותו לחנות כ – 3$  לחודש.  זה פתרון קצת יותר יקר אך יספק גם שירתי מייל עסקי לכן אני ממליץ עליו. תהליך החיבור פשוט.

Woocomerce – נעשה את אותו התהליך של קניית דומיין ומייל מקצועי וחיבור בתהליך פשוט.

 • איפה התמיכה טובה יותר?

Shopify – ישנה תמיכה מאוד טובה במקרה של שאלות וזה מאוד חשוב כי תזדקקו לה 7\24 במייל, צ'אט, טלפון, טוויטר, פורום מקצועי וגם מרכז ידע לקריאה. השירות מצוין ונותן מענה איכותי. זאת חברה מסודרת עם כל המשתמע מכך.

Woocommerce – אפשר לשאול שאלות, זאת קהילה מקצועית שמספקת תשובות מקצועיות וטובות אבל לא תמיכה מגוונת כמו שהכרנו ב – Shopify

 • מה הן אופציות הגיבוי?

Shopify – מספקים גיבוי, אפשר להיעזר גם באפליקציה שלהם בנוסף, בתשלום של 5$ לחודש. ייתן לנו שקט נפשי בגיבוי לאתר.

Woocommerce – יש פלגין חינמי טוב שאפשר לעשות זאת נקרא – updraft, יש לו גם אופציית תשלום, אפשר לעשות זאת בחינם בהתחלה כפתרון טוב.

 • האם שניהם מצעים SSL, חשוב מאוד לסליקה בחנויות עבור כרטיסי אשראי

Shopify – יש להם את הפתרון בלחיצת כפתור.

Woocommerce – נפנה לספק הדומיין שלנו, זה שירות בחינם שאפשר להשיג דרך ספק הדומיין, אחד שאני עובד אתו זה TMD Hosting.

 • כמה קל להעלות מוצרים ולקבל הזמנות?

Shopify –  אם אנחנו בונים אתר לצורך מכירה בדרופשיפינג, יש פתרון מצוין של Oberlo , אפשר להתחיל בחינם בקצב של 500 מוצרים בחודש שזה מספיק עד 50 הזמנות בחודש בלבד, אם נחשב קצת יותר גדול, תוכנית בסיסית של Oberlo  תעלה לנו 30$ לחודש שתאפשר לנו לקבל עד 600 הזמנות בחודש שלשם אנחנו צריכים לכוון בחנות מקוונת.

Woocommerce – גם כאן אם נרצה לעבוד בצורה של דרופשיפינג, ישנם שני פלגינים שאפשר לעבוד איתם, הראשון AlIDropship שיעלה בעלות חד פעמית של 89$ לא משנה כמה הזמנות נעשה. הפלאגין השני נקרא WOODROPSHIP, ישנה אפשרות ריאלית ללא הגבלת הזמנות של 49$  לחודש.

 • שירותי סליקה באתר

Shopify – יקבל את כל שירותי האשראי המרכזיים בכל מדינה, קל להתקנה אפשר לעשות סליקה דרכם רק במדינות מסוימות ( ארה"ב, קנדה, בריטניה, אוסטרליה, אירלנד וניו זילנד) ללא עלויות התקנה עם 2.5% עמלה לכל עסקה. דרך גורם חיצוני כמו PAYPAL הם יגבו 1% עמלה על כל עסקה, כ – 5% – 2 עמלה של PAYPAL.

Woocommerce – מקבל את שירותי הסליקה העיקריים בכל מדינה, אין עמלות סליקה   

של Woocommerce, מה שיכול לחסוך לא מעט כסף בפעילות השוטפת.

 • אמינות ושיווק

Shopify – מערכת מאוד יציבה ואמינה נשלטת ע"י חברה מסודרת, יש לה הרבה אינטגרציות עם מערכות חיצוניות, תוספות ואפליקציות מקצועיות.

Woocommerce – מערכת מאוד גמישה עם פחות אינטגרציות עם מערכות אחרות, פחות אפליקציות מקצועיות באיקומרס, פחות יציבה ואמינה וחשופה יותר לתקלות. יש לה יתרון מסוים ב – SEO

 • עלויות חודשיות

Shopify – ישנם 14 חינם, אבל בהמשך ישנן מספר תוכניות של 29$, 79$ , 229$  לחודש, הכי ריאלי זה להתחיל עם הזולה ולשדרג בהמשך בהתאם לביצועי החנות. מייל – 2-3$ , גיבוי – 5$, סה"כ – 37$.

Woocommerce – אין עלויות קבועות על המערכת בגלל שזה קוד פתוח, אימייל – 2-3$, גיבוי – ללא עלות, סה"כ – 2-3$  לחודש.

סיכום – ההתקנה – קלה יותר ב- Shopify,  קלות יצירת החנות והתפעול – קלה הרבה יותר ב – Shopify  בגלל המיקוד שלה לחנויות מקוונות בהשוואה ל –   Woocommerce שהיא יותר כללית, התקנת דומיין ואימייל – דומים בתהליך בגלל שנזדקק לשירות חיצוני, תמיכה – ל – Shopify  יש תמיכה מקיפה יותר עם אפשרויות רבות יותר, גיבוי –  ב- Woocommerce  הוא בחינם, וב – Shopify הוא –  כ – 5$  לחודש, זה לא משמעותי לכן לא הייתי מסיק מסקנה את מי להעדיף כאן, בטיחות סליקה SSL – שניהם מציעים פתרון בחינם, בהעלאת מוצרים וקבלת הזמנות בהיבט של דרופשיפינג – להשתמש ב – Oberlo  דרך Shopify  יהיה יותר נח עם 30$  לחודש, אני מעדיף את התוכנית שלהם. שרותי סליקה – אם נמכור במדינות כמו – ארה"ב, קנדה, בריטניה, אירלנד, אוסטרליה וניו זילנד עדיף לעבוד עם התוכנית של Shopify.

עלויות חודשיות –  בעלויות חודשיות קבועות המנצח הברור הוא Woocommerce כשאין עלויות של המערכת, לגביי עלויות חודשיות משתנות  אין מנצח ברור שכן בשניהן נצטרך שדרוגים שיעלו לנו. בגדול Woocommerce  יהיה הרבה יותר זול אך גם הרבה יותר מורכב לבנייה ותפעול. שתי הפלטפורמות מצוינות אך בכל זאת אמליץ ללכת על Shopify הרבה בגלל הנוחות, השירות והאמינות של המערכת, אם אתם מתכננים לעשות אתר קצת יותר מורכב עם פיצ'רים יותר מיוחדים אמליץ ללכת על Woocommerce בגלל שהיא בנויה על קוד פתוח וגמיש.

שתף את המאמר
שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp